Şimdiki Zaman Alcatel’den OneTouch Go Play Akıllı Telefon ve OneTouch Go Watch Akıllı Saat

Alcatel’den OneTouch Go Play Akıllı Telefon ve OneTouch Go Watch Akıllı Saat

Şimdiki Zaman
Alcatel’den OneTouch Go Play Akıllı Telefon ve OneTouch Go Watch Akıllı Saat

 

Alcatel de, OneTouch Go Play akıllı telefon ve OneTouch Go Watch akıllı saat modelleri ile IFA 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nın misafirlerinden biri oldu.

Şirket, yeni modelleri aktif kullanıcıları için tasarladığını duyurdu.

OneTouch Go Play ve Go Watch; su, toz ve darbeye dayanıklılık özelliklerine sahip. Suya dayanıklı olması, denizde ve havuzda rahatlıkla kullanılabilmesine, ayrıca fotoğraf ve video çekilebilmesine imkan veriyor. Toz ve darbeye dayanıklılık özelliği ise, yanlışlıkla cihazı düşürmeniz ve çarpmanız durumlarında kurtarıcı oluyor.

Android ve iOS telefonlarla uyumlu çalışan akıllı saat Go Watch ile telefonunuza gelen mesajlardan, e-postalardan, aramalardan haberdar oluyorsunuz ve hava durumu hakkında sizi bilgilendiriyor. Ayrıca jiroskop, kalp hızı sensörü ve ivme ölçme fonksiyonlarını kullanarak grafik oluşturabiliyor. Bu oluşan verileri, isterseniz duygu paylaşımı diye adlandırılan işlev ile paylaşabiliyorsunuz.

Tasarım Özellikleri:

Her iki cihaz da plastikten yapılmış. Canlı renk ve sportif görünümleri ile daha çok gençlere hitap edecek gibi. Go Play, farklı renk ve çerçeve seçenekleri sunuyor. Go Watch ise, beyaz veya farklı renk seçeneklerinde lastik şeklinde bir kayış ile beyaz bir ekran çerçevesine sahip.

Ekran Özellikleri:

Go Play, 5 inç 720p çözünürlüklü TFT ekrana sahip. Go Watch, 1.22in IPS LCD 240x240 çözünürlüklü ekrana sahip.

Performans ve Bellek Özellikleri:

Go Play, 5.0 1.2GHz dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemci ile destekleniyor.  4GB’ı kullanılabilir olmak üzere 8 GB’a kadar genişletilebilir dahili hafızası mevcut. 1GB RAM ile geliyor. 2500mAh gücünde pile sahip.

Go Watch, 225mAh gücünde pile sahip ve 180MHz Cortex-M4 tabanlı bir işlemciyle destekleniyor.

İşletim Sistemi Özellikleri:

Go Play, Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile çalışıyor. Go Watch, özel bir işletim sistemine sahip; Android 4.3 veya üstü ile iOS 7 veya üstü cihazlarla uyumlu çalışıyor. Duygu paylaşımı işlevi, saatin GO butonuna basılarak aktive ediliyor ve cihazdaki verileri paylaşmanıza imkan sağlıyor.

Kamera Özellikleri:

Otomatik odaklamalı, 8 MP arka kamera, 5 MP ön kameraya sahip. Su altı fotoğraf ve video çekebilme özelliğine sahip. Her iki kamera saniyede 30 kare hızında 1080p çözünürlüklü video çekebiliyor. Go Watch üzerinde ise kamera bulunmamakta. 

Fiyat ve satışa sunulma tarihleri henüz açıklanmayan OneTouch Go Play ile OneTouch Go Watch’ın benzer özellikler sunan piyasadaki muadillerine karşı daha uygun fiyatla geleceği beklenti dahilinde.

    blog comments powered by Disqus