Şimdiki Zaman Apple’dan Android Kullanıcılarını Kazanma Hamlesi: Move to iOS

Apple’dan Android Kullanıcılarını Kazanma Hamlesi: Move to iOS

Şimdiki Zaman
Apple’dan Android Kullanıcılarını Kazanma Hamlesi: Move to iOS

 

Büyük teknoloji şirketleri arasında, akıllı telefon ve mobil cihazlar pazarındaki hakimiyet kazanma savaşı tüm hızıyla devam ediyor.

Apple bilindiği gibi, kendi ekosistemine dahil cihazlarında, özel olarak geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanmakta. Ancak Apple’ın daha geniş bir pazara hitap etme isteği de düşünüldüğünde, sadece iOS’la bunu yapamayacağı ortada.

Bu durumun farkında olan ve aslında Android kullanıcılarını da hedefleyen Apple’dan, onları kazanmaya yönelik bir hamle geldi.   

Apple’ın özellikle Samsung ve Çin’li teknoloji şirketleri karşısında elini güçlendirmek ve bu şirketlerin hakimiyetinin fazla olduğu bölgelerde etkin olabilmek için kullanıma sunduğu yeni uygulaması Move to iOS, iPhone’a geçmek isteyen Android telefon kullanıcıları için geliştirildi. Uygulama, Google Play Store üzerinden indirilebiliyor.  

Move to iOS Nasıl Çalışıyor?

Uygulama, Android kullanıcılarının bilgilerini buluta aktararak, kullanıcıya bir PIN kodu veriyor. Android cihazını bırakarak iPhone'a geçen kullanıcılara, bu PIN kodu ile eski cihazlarındaki verileri iPhone'a aktarabilme olanağı sunuyor. İstenirse, veriler iPad’e de aktarılabiliyor.

Move to iOS uygulaması ile aktarılabilen içerikler:

Mesajlar,
Fotoğraf ve videolar,
Web kısa yolları,
e-Posta hesapları,
Takvimler

2.6 MB dosya boyutuna sahip Move to iOS uygulaması, Android 4.0 ve üstü işletim sistemini destekleyen tüm telefon ve tabletlerle uyumlu çalışıyor.

    blog comments powered by Disqus