Alışveriş Apple’ın Online Mağazası’nda Değişim, “store.apple.com” Artık Yok

Apple’ın Online Mağazası’nda Değişim, “store.apple.com” Artık Yok

Alışveriş
Apple’ın Online Mağazası’nda Değişim, “store.apple.com” Artık Yok

 

Yeni iPad serisinin tanıtımı öncesinde, store.apple.com alan adı kapandı.

Daha önce, apple.com.tr’den bağımsız bir şekilde store.apple.com alan adı altında hizmet veren Apple’ın online mağazasına girilince, doğrudan apple.com.tr’ye yönleniyorsunuz.

Yılda yaklaşık 1 milyar kişinin ziyaret ettiği online mağazaya, apple.com.tr’den erişimle birlikte artık ana sayfada "store(mağaza)" sekmesi de yer almıyor. Bunun yerine, ekranın sağ köşesine bir "çanta" simgesi gelmiş. Satın aldıklarınız, favorileriniz gibi farklı seçenekleri de görebileceğiniz bu alışveriş çantası, site gezintiniz boyunca sizi takip ediyor.

Ürün sayfalarında, ürün inceleyebileceğiniz gibi, satın al butonunu da görebilirsiniz. Online mağazadan bir Apple ürünü satın almak isteyenler, ana sayfa üzerinden istedikleri ürünün sayfasına gittiğinde, artık "hemen satın al" veya "satın alın" seçenekleri ile karşılaşıyor. Seçenekler tıklandığında, ürün çantaya aktarılıyor ve ödeme yapılarak satın alınabiliyor.

Yeni iPad serisinde; iPad Air 2, iPad Mini 3 ve 12.9 inçlik dev ekranla iPad Air 2 Pro’nun olması bekleniyor. Bu ürünlerin tanıtımı ve satışa sunulması ile birlikte, apple.com.tr’nin çok daha fazla ziyaret alacağı aşikar. 

    blog comments powered by Disqus