Şimdiki Zaman Apple ve Samsung’dan Telefon Kiralama Uygulaması

Apple ve Samsung’dan Telefon Kiralama Uygulaması

Şimdiki Zaman
Apple ve Samsung’dan Telefon Kiralama Uygulaması

 

Kısa süre önce, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus için Apple’ın başlattığı, aylık ücretle telefon kiralama uygulaması duyurulmuştu. Apple'ın bu uygulamasının amacı, belirli süreli bir operatör sözleşmesi gerekmeden, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ı ve bundan sonra çıkacak üst modelleri kullanıcılara hemen sunabilmek.

Apple, yeni uygulamayla  kullanıcılarının, aylık bir ücret karşılığında her yıl yeni bir iPhone modeline geçiş yapabilmelerine olanak sağlıyor. Ödenecek aylık bedele, her yıl ücretsiz yenilenebilecek bir iPhone,  GSM operatörünün paket tarifesi ve AppleCare+ dahil.

Apple’ın uygulamayı duyurmasıyla birlikte, Samsung da hamlesini yaptı ve Ekim ayında bu nitelikte bir uygulamayı öncelikle ABD ve Güney Kore’de olmak üzere başlatacağını açıkladı. Kiralama uygulaması, Samsung’un Galaxy S6, Galaxy S6 Edge ve üst modelleri için geçerli olacak.  

Samsung’un telefon kiralama uygulamasıyla ilgili detaylar ve sözleşme koşulları henüz açıklanmamış durumda.

Üretici şirketlerin bu kiralama uygulamaları, akıllı telefon satın almak isteyen kişileri, operatörlerin sunduğu sözleşmeli tarife zorunluluğundan kurtarıyor. Bu sayede bir üst modele geçişi kolaylaştırıyor.

Apple ve Samsung’un çok akıllıca olan bu son hamlelerinden sonra, gözler Çin’li teknoloji şirketlerinde.

Çin’li Teknoloji Şirketleri’nin Önlenemeyen Yükselişi başlıklı yazımızda bahsettiğimiz, Apple ve Samsung karşısında varlıklarını göstermeye ve pazar paylarını arttırmaya başlayan Çin’li şirketlerin de benzer uygulamalarla kullanıcılarını buluşturmaları önemli bir zorunluluk halini alıyor.

Akıllı telefon ve mobil cihaz pazarında, şirketlerin üstünlük ve pazar payı kapma mücadelesi, bu ve benzeri uygulamalarla farklı bir boyut kazanıyor. Her çıkan bir üst modele geçiş uygulaması; makul aylık ücretlendirmeler ve uygun sözleşme koşulları ile yapılabilirse, kullanıcıların çok rağbet edeceği ve aynı zamanda şirketler için de önemli bir gelir kaynağı yaratacak etkiye sahip.

    blog comments powered by Disqus