Mağaza Pusulası E-Ticaret Siteleri İçin Güvenli ve Esnek Ödeme Çözümü “Paratika”

E-Ticaret Siteleri İçin Güvenli ve Esnek Ödeme Çözümü “Paratika”

Mağaza Pusulası
E-Ticaret Siteleri İçin Güvenli ve Esnek Ödeme Çözümü “Paratika”

 

27 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe giren Ödeme Hizmetleri Kanunu (6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun) ile birlikte, Sanal POS kullanarak ödeme ve tahsilat yapan firmalar, artık kullanıcılarına ait ödeme bilgilerini tutamayacak ve kaydedemeyecek.

Kişisel verilerin güvenliği ve korunması ile banka dışındaki kurumların da güvenli şekilde sisteme kazandırılmasını hedefleyen Kanun; ödeme hizmeti sağlayıcı kurumların, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) izin almalarını zorunlu hale getiriyor.

Böylelikle online ödeme sistemleri sektörünün, önümüzdeki dönemde daha güvenilir, şeffaf ve rekabete açık olacağını söyleyebiliriz.

Geçmişte bankaların kara listesine giren ancak durumu düzelmesine rağmen mağduriyeti devam eden firmalar da Sanal POS kullanma hakkı elde edebilecek.

Yeni düzenlemeyle, BDDK’dan onay alan Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş., Paratika markası altında sanal POS hizmeti sunmaya hazırlanan şirketlerden bir tanesi.

Güvenli e-ödeme çözümleri konusunda Türkiye'de deneyime sahip Asseco SEE tarafından kurulan Nestpay, önümüzdeki dönemin aktif e-ticaret aktörlerinden olacak gibi görünüyor.

“Hayat artık daha pratik” diyen Paratika, birden fazla bankanın Sanal POS altyapısına entegre olabilen ve kullanılan kart bilgilerini güvenli ortamda saklayarak, sonraki işlemlerde tekrar kullanılabilmesini sağlayan Sanal POS altyapısı.

Birden fazla banka altyapısına entegre çalışabilen Paratika, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, sahtekârlık kontrolü, tek kanaldan mutabakat şeklinde paket halinde çözüm hizmeti de sunacak.

Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ünal, Paratika’nın abonelik, üyelik gibi tekrarlı ödemelerini sanal POS altyapısıyla yönetmek isteyen kurumlara tek tıkla ödeme kolaylığı sağladığını belirtiyor ve Bu tip hizmetlerin, e-ticaret şirketlerine ve müşterilerine önemli faydalar sağladığını vurguluyor. 

    blog comments powered by Disqus