Alışveriş eBay Ücretli Abonelik Uygulaması eBay Plus’ı Almanya’da Başlatıyor

eBay Ücretli Abonelik Uygulaması eBay Plus’ı Almanya’da Başlatıyor

Alışveriş
eBay Ücretli Abonelik Uygulaması eBay Plus’ı Almanya’da Başlatıyor

 

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi eBay, düzenli ve sadık müşterileri için yeni bir uygulama başlatıyor.

eBay Plus olarak adlandırılan ücretli abonelik uygulaması, eBay’ın 20. yılını kutladığı Cuma günü duyuruldu. Bu hizmetten şimdilik sadece Almanya’daki müşteriler yararlanabilecek.

Binlerce orta ve büyük ölçekli perakendeci firmaya satış yapma olanağı sunan ve onları milyonlarca tüketici ile buluşturan dev online alışveriş platformu eBay, yeni hizmetini Eylül ortalarındaki lansman sonrasında Almanya genelinde başlatmış olacak.

Hizmetin aylık abonelik ücreti 19.99 Euro olacak. Bu bedel karşılığında, müşterilerin yararlanabileceği hizmetler, şu an için ücretsiz ve hızlı kargodan ibaret olacak. eBay müşterilerine bu olanakları sağlayabilmek için, tedarikçi firmalarına da, bazı avantajlar sunacak. Örneğin; eBay Plus programına dahil olan tedarikçi bir firma, ürün yerleştirme, satış ücretleri ile teslimat ve iade teşviği gibi konularda bazı avantajlardan yararlanmış olacak.

eBay’in böyle bir sadakat programı uygulayacağı ile ilgili haberler, Mayıs ayında gelmeye başlamıştı. eBay’in sevkiyat ve teslimattan sorumlu Başkan Yardımcısı Carl Gish, Mayıs itibariyle gerçekleşen deneme sürecinde binlerce abone kazandıklarını iletiyor. Ayrıca, eBay Plus’ın; halihazırda uygulanan ve benzer avantajlar sunan popüler Amazon Prime abonelik hizmetinden çok daha uygun olacağını belirtiyor. Amazon Prime’in abonelik ücreti, Gish’in ilettiği bilgiye göre 49 Euro.

eBay Plus’ın Almanya’da sergileyeceği performans gözetilerek, hizmetin Almanya dışında uygulanıp uygulanmayacağına ilerleyen zamanlarda karar verileceği muhtemel görünüyor.

Carl Gish, eBay Plus’ı uygulama amaçlarının; abonelik ücretlerinden gelir akışı yaratmak olmadığı, eBay üzerindeki online alışverişe daha fazla aktivite ve canlılık kazandırmak olduğunu iletiyor.

12 Nisan 2011’de eBay’in % 93 oranında hissesini alarak ortak olduğu gittigidiyor.com üzerinden de yeni hizmetin uygulanması, ileriki dönemde söz konusu olabilir. 

    blog comments powered by Disqus