Şimdiki Zaman Google'dan Yeni Online Mağaza

Google'dan Yeni Online Mağaza

Şimdiki Zaman
Google'dan Yeni Online Mağaza

 

Kısa süre önce Google’ın ilk fiziksel mağazasını açtığını duyurmuştuk. Google şimdi de, ürettiği son ürünlerini sergilediği bir gösterimle, yeni açılan online mağazasını tanıttı. Online mağaza; çeşitli yazılım, cihaz ve ürünlerin satışı için  Play Store’un yerini alıyor. Play Store ise sadece uygulamaların satışı amacıyla hizmet vermeye devam edecek.

Uygulama ve ürün satışlarının ayrı kanallardan yapılması gerekliliğinin önemini fark eden Google, açtığı online mağazasında; Chromebook laptoplar, Nexus telefonlar, Android yazılımlar, Android Wear akıllı saatler, Nest akıllı termostatlar ile Google ve partner firmalara ait bir çok aksesuar, çanta, klavye ve şarj cihazlarının satışını yapacak.

Google bir süre sonra, satılan tüm ürünler için ücretsiz kargo hizmeti sunacağını da açıkladı (ancak bu hizmet, hızlı gönderiler için geçerli olmayacak).

2010 yılında, Nexus telefonlarının satışı için bir online mağaza açma denemesi olan Google, o dönemde ürün gamını çeşitlendiremediği için bu girişiminde pek başarılı olamamıştı. 5 yıl sonra açılan yeni online mağazanın, rakipleriyle ve özellikle Apple storelarla  mücadelesini önümüzdeki günlerde hep birlikte izleyeceğiz.

Online mağazanın açılmasıyla birlikte, Play Store’dan bir cihaz, yazılım vb. satın alınması durumunda, satın alınacak sipariş bilgilerinin tümü otomatik olarak Online Mağaza sistemine transfer edilecek.

Online mağazaya, şu an için Türkiye’den erişim bulunmuyor. Siteyi ziyaret ettiğinizde aşağıdaki ekran sizi karşılıyor.

 

    blog comments powered by Disqus