Şimdiki Zaman HTC One M9 Mart Sonunda Satışta

HTC One M9 Mart Sonunda Satışta

Şimdiki Zaman
HTC One M9 Mart Sonunda Satışta

 

Mobil sektörde Asya’daki en iyi performansa sahip şirketlerden birisi olarak gösterilen ve son birkaç yıl içinde ürettiği mobil cihazlarla büyük teknoloji firmaları arasında yerini sağlamlaştırmaya başlayan  Tayvan merkezli HTC Corporation (High Tech Computer Corporation), Android ve Microsoft Windows Mobile işletim sistemi tabanlı cihazlar üreten bir şirket.

Yenilikçiliğe ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimine önem verdiklerini ileten firma yetkilileri, her bir mobil cihazın sahibine uyması gerektiği fikriyle hareket ediyor ve bu yönde ürün yelpazesini hızla geliştiriyor.

HTC Corporation, son olarak yeni ürünü HTC One M9’un tanıtımını 1 Mart’da yaptı.

Merakla beklenen bu yeni modelin, Türkiye’de Mart sonunda satışa sunulacağı ve fiyatının 2800 TL olacağı açıklandı. Tasarım olarak One M8’den çok farklı olmayan One M9 neler sunuyor, birlikte inceleyelim:

Çift renk tonuna sahip metal bir gövdeye, elle rahat kavranabilmesi için ergonomik olarak inceltilmiş yansıtmalı kenarlar ve kavislendirilmiş bir arka dizayna sahip olduğunu görüyoruz. Nerede olduğunuzu  ve ne zaman orada olduğunuzu temel alan bilgiler için akıllı konum yazılımı mevcut.

Dahili HTC Temalar uygulaması ile sevdiğiniz bir fotoğrafı veya görüntüyü kullanarak telefonun görünümünü değiştirebilme ve simgelerin şekli ve boyutunun, zil sesinin, duvar kağıdının kontrolü gibi kişiselleştirilmiş seçenekler sunuyor.

Değiştirilmiş kamera özellikleri sayesinde, daha gelişmiş fotoğraf ve resim denetimi sağlıyor. HTC Akıllı Göz yazılımı ile bölünmüş çekimler ve sesli selfie çekebilme imkanı sunuyor. Zoe uygulaması ile farklı bakış açısına sahip görüntüler oluşturmak için fotoğrafların ve videoların birleştirilebilme özelliği söz konusu.

Hem BoomSound ses hem de kulaklık modlarında kullanılabilen özellik ile film ve oyunlar için gelişmiş bir ses performansı sunuyor. HTC BoomSound ile Dolby Audio ile YouTube gibi kaynaklardan optimum ses performansı elde edilebiliyor.

HTC One M9’un teknik özellikleri ise şöyle:

144,6 x 69,7 x 9,61 mm boyutlarında ve 157 gram ağırlığında.

Full HD, 5 inç LCD ekrana sahip.

1920 x 1080 piksel çözünürlük.

Android Lollipop 5.0 işletim sistemiyle çalışan HTC Sense 7.0 kullanıcı ara yüzü.

3 GB RAM ile 32 GB veya 64 GB dahili depolama alanı. MicroSD kart ile 128 GB’a kadar arttırabilme imkanı.

64-bit Qualcomm Snapdragon 810, sekiz çekirdekli işlemci.

WiFi, NFC ve Bluetooth bağlantı imkanı.

Otomatik odaklama özellikli ve çizilmeye dayanıklı safir camla kaplanmış 20 megapiksel arka kamera, 13 megapiksel HTC UltraPixel ön kamera, 4K video kaydı imkanı.

Kullanıcılarına yaklaşık 25 saat konuşma süresi ile 391 saat bekleme süresi sunan ve quick charge 2.0 teknolojisi ile desteklenen 2840 mAh pil.

5.1 surround ses efekti sağlayan, HTC BoomSound stereo speakers ve DolbyAudio ses sistemi.

    blog comments powered by Disqus