Şimdiki Zaman iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Tanıtımı 9 Eylül’de

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Tanıtımı 9 Eylül’de

Şimdiki Zaman
iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Tanıtımı 9 Eylül’de

 

Merakla beklenen Apple’ın yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı organizasyon için davetiyeler gönderilmeye başlandı. 

San Francisco’daki Bill Graham Civic Auditorium salonunda gerçekleştirilecek organizasyon için, "Hey Siri, give us a hint" yani “Hey Siri, bize bir ipucu ver” sloganıyla gönderilen davetiyelerde,  yeni Apple ürünlerinin 9 Eylül’de Amerika saati ile 10:00'da tanıtılacağı belirtiliyor.

Organizasyonda, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri tanıtılacak. Bununla birlikte;  iPhone 6c, Apple TViOS 9 ve Siri dijital asistanın yeniliklerinin de tanıtılması muhtemel görünüyor.

Apple’ın ürettiği iPhone 6S ve iPhone 6S Plus akıllı telefonlarının18 Eylül’de satışa sunulacağı bildirilmişti. Forbes dergisi tarafından paylaşılan bilgiye göre, yeni modellerin ilk satışa sunulacağı ülkeler; ABD, İngiltere, Almanya ve Japonya olacak.

Organizasyon’da, henüz güncelleme aşamasında olan iOS 9’dan da bahsedilmesi ve kısa süre sonra da yayınlanması bekleniyor.  iPhone 4 ve iPhone 4S dahil alt kategorideki modellere iOS 9 yüklenemeyecek.

iPhone 6S’in teknik özelliklerine bakacak olursak; A9 işlemci ile gelecek olan yeni cihazların, 2 GB RAM’e sahip olacağı,12 megapiksel kamerasıyla 4K video kaydı yapabileceği ve Force Touch özelliği ile dokunmaya karşı daha hassas olacağı şimdilik söyleyebileceklerimiz arasında.

    blog comments powered by Disqus