Şimdiki Zaman iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Satış Tarihi ve Satış Fiyatı

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Satış Tarihi ve Satış Fiyatı

Şimdiki Zaman
iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Satış Tarihi ve Satış Fiyatı

 

Apple’ın 9 Eylül’deki lansmanında tanıttığı iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinin 25 Eylül’de satışa sunulacağını iletmiştik.

Global olarak satışa sunulduğu tarihten itibaren satış rekorları kıran cihazların  Türkiye satış tarihi ve satış fiyatı da açıklandı.

Apple CEO’su Tim Cook, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus satış rakamlarının çok kısa süre içinde rekor kırdığını ve Apple tarihine işlendiğini belirtti. Apple’ın açıklamasına göre yeni modeller, çok kısa sürede 13 Milyon adet satıldı.

9 Ekim itibariyle yaklaşık 40 ülkede daha satışa çıkacak olan cihazlar, yıl sonuna kadar toplamda 200’e yakın ülkede satışa sunulmuş olacak.

Cihazların satış rekorları kırmasında Çin etkenini de dikkate almak lazım. Yeni iPhone’ların ilk satışa sunulduğu ülkelerden birisi olması ve ayrıca nüfus potansiyeli düşünüldüğünde, kırılan rekorlarda Çin’in etkisi tartışılmaz. Bazı Çin’li sperm bankalarının bile sperm bağışı karşılığında iPhone vermesi (Sperm Bağışı Karşılığında iPhone 6S Hediye!) ve bu tip kampanyalara Çinliler’den gelen rağbet gerçekten iPhone fanatikliğini gözler önüne seriyor.

Yeni iPhone modellerinin, büyük bir hızla gelişmekte olan Çin akıllı telefon pazarına ve Çin’li teknoloji şirketlerin satış hedeflerine sekte vurmuş olması da muhtemel. (Çin’li Teknoloji Şirketleri’nin Önlenemeyen Yükselişi, Apple ve Çin’li Teknoloji Şirketleri Samsung’u Çaresiz Bıraktı)

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus renk seçenekleri ise; uzay grisi, gümüş, altın, rose altın olacak.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Satış Tarihi:

16 Ekim itibariyle Türkiye’de Apple Store üzerinden satışa sunulacak.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus Türkiye Satış Fiyatı:

iPhone 6S Fiyatı:

16 GB iPhone 6S: 3.099 TL
64 GB iPhone 6S: 3.499 TL 
128 GB iPhone 6S: 3.899 TL 

iPhone 6S Plus Fiyatı:

16 GB iPhone 6S Plus: 3.499 TL
64 GB iPhone 6S Plus: 3.899 TL 
128 GB iPhone 6S Plus: 4.299 TL

    blog comments powered by Disqus