Şimdiki Zaman İşte Google’ın Yeni Logosu

İşte Google’ın Yeni Logosu

Şimdiki Zaman
İşte Google’ın Yeni Logosu

 

Google logosunu değiştirerek, logosunun tarihçesini de Doodle yaptı. 

1998 tarihinde Larry Page ve Sergey Brin'in Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi oldukları dönemde kurulan Google’ın, logo değişim serüveni devam ediyor.  

Özel ve anlamı olan günler için binlerce kez Doodle hazırlamış olan Google, logosunda yaptığı değişikliğin tanıtımı için kendisine de bir doodle yapmış oldu. Yeni logo, Google noktalarını ve "G" simgesini içeren yeni bir ailenin parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Google, logo değişikliği ile ilgili kurumsal blog sitesinde:

“Geçen 17 yıl içinde Google’da ürün çeşitliliği ile bu ürünlerin görünüş ve kullanımıyla ilgili pek çok değişiklik olduğunu” belirtti.

Logo değişikliğini şimdi yapmalarının nedeni olarak da şu açıklamayı yaptı:

“Aslında bir masaüstü bilgisayardaki web tarayıcı penceresi için geliştirilen Google’ın logo ve görsel öğelerini, günümüzün sonsuz sayıda cihaz (örneğin dokunma, yazma, konuşma) ve çok çeşitli giriş yöntemleri arasında gerçekleşen kusursuz bilgi işlem süreçlerini içeren dünyası için güncelledik.”

“Küçük mavi renkli “g” olan favicon yerine de, artık dört renkten oluşan yani tüm Google renklerini barındıran bir favicon kullanılacağını” belirtti.

Google’ın YouTube hesabı üzerinden, 1998 yılından itibaren Google logolarının değişimini yansıtan bir video da yayınlandı. Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

    blog comments powered by Disqus