Şimdiki Zaman LG’den 23 Karat Altın Kaplamalı Akıllı Saat

LG’den 23 Karat Altın Kaplamalı Akıllı Saat

Şimdiki Zaman
LG’den 23 Karat Altın Kaplamalı Akıllı Saat

 

Giyilebilir lüks teknolojide LG de varım dedi.

LG, Watch Urbane Luxe ismini verdiği akıllı saatini tanıttı. Eylül’de ön siparişlerinin alınacağı saatin, Ekim sonunda satışa sunulacağı açıklandı. 

1200 dolar fiyat biçilen akıllı saat, ilk etapta sadece 500 adet üretilecek ve her bir saatin kendine ait özel bir seri numarası olacak. TL karşılığı 3500 liraya tekabül eden fiyat, döviz kuru ve Türkiye’de satışa sunulacağı tarih gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

LG, altın kaplama saatlerin üretimi için, ABD’li ünlü mücevher şirketi REEDS ile iş ortaklığı yaptı. Saat, 23 karat altın kaplama saat göstergesi ve tokası ile timsah derisinden bir kayışa sahip.

Yakın bir zaman önce Apple Watch’ın 18 karat altın kaplama saati Apple Watch Edition, 34 bin ile 56 bin arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmuştu. Bu fiyatlara göre oldukça makul bir fiyatla sunulan Watch Urbane Luxe modelinin; lüks tutkunlarının talebine cevap verip veremeyeceğini ve Apple’ın teknik özellikleri ile marka gücüyle rekabet edip edemeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Şirketin üst düzey pazarlama yöneticilerinden Chris Yie, “İşçilik ve teknolojinin karışımı olarak ortaya çıkan bu giyilebilir donanım, yaşam tarzına dönüşen bir aksesuar halini alacaktır. Giyilebilir akıllı saatler için bu dönüşümü teşvik etmek istiyoruz” açıklamalarında bulundu. 

4 Eylül’de IFA 2015 fuar etkinliğinde de tanıtımı yapılacak ürünün, yakın zamanda dünya genlinde de kullanıma sunulacağı LG tarafından iletilen bilgiler arasında.

Watch Urban Luxe teknik özellikleri:

* İşlemci: 1.2GHz Qualcomm İşlemci 400

* İşletim Sistemi: Android wear

* Ekran: 1.3 inç OLED plastik (320 × 320, 245ppi)

* Bellek: 512MB LPDDR2 / 4GB eMMC

* Sensör: 9 eksen (Gyro / Hızlanma / Pusula), basınç sensörleri, kalp hızı sensörleri

* Su geçirmez ve toz geçirmez: IP67 Sertifikası

* Pil: 410mAh

* Renk Seçeneği: Altın

    blog comments powered by Disqus