Tüketici Pusulası LG Pay; Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’e Rakip Oluyor

LG Pay; Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’e Rakip Oluyor

Tüketici Pusulası
LG Pay; Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’e Rakip Oluyor

 

Koreli teknoloji şirketlerinden LG,  ödeme sistemi LG Pay ile Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’e rakip olmaya hazırlanıyor.

LG, mobil ödeme sistemleri pazarında pay sahibi olabilmek için çalışmalarını hızlandırmış durumda.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre; LG, Shinhan Card ve KB Kookmin Card CEO’ları arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Bu anlaşma çerçevesinde LG Pay, öncelikli olarak Kore pazarında kullanıma sunulacak. 

Mobil uygulamalarla birçok ihtiyacımızı giderebildiğimiz bir ortamda, mobil ödeme pazarının da çok büyük bir gelecek vaat ettiği çok açık. Henüz bakir sayılabilecek bir sektör olan mobil ödeme pazarında, mevcut durumda büyük oyuncular dışında çok fazla aktör görememekteyiz.

Bu sektörde yer alan Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay gibi bazı büyük şirketlerin ödeme sistemlerinin, Avrupa ve ABD pazarlarında üstünlüğü bulunmakta. Bu üstünlüğü kırmak kısa sürede mümkün olmasa bile birçok teknoloji şirketi için bu pazar bir fırsat ve kısa süre içinde birçok şirketin bu fırsatı değerlendirmek isteyeceğini düşünmekteyiz.

 

 

LG gibi pazara yeni adım atan ve atacak olan şirketler için ilk etapta Global anlamda iş yapabilmek ve başarılı olmak zor olsa da, yerel pazarlardan başlayarak ve sektörü analiz ederek sistemlerini geliştirebilen şirketlerin önü açık olacak.

Şirketlerin sistemlerinde kullanacakları, farklılık ve rekabet yaratan teknolojilerle ödeme sistemlerini desteklemeleri de avantaj yaratan bir faktör.

Örneğin, Samsung Pay’in MasterCard Digital Enablement Service (MDES) teknolojisi kullanması gibi. Bu özellik ile kullanıcılar NFC (nedir / ne işe yarar?) temelli olarak mobil cihazlarından temassız olarak ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.  Bu özellik, Apple Pay ile Samsung Pay arasındaki en büyük farklardan birisi çünkü Apple Pay bu teknoloji ile desteklenmiyor.

    blog comments powered by Disqus