Şimdiki Zaman LG, SmartThinQ Sensor ile Ev Aletlerini Konuşturacak

LG, SmartThinQ Sensor ile Ev Aletlerini Konuşturacak

Şimdiki Zaman
LG, SmartThinQ Sensor ile Ev Aletlerini Konuşturacak

 

LG, akıllı ev teknolojisi SmartThinQ Sensor’ü duyurdu.

Ev aletleriyle iletişim kurabilmeyi sağlayan cihaz sayesinde artık aklınız evde kalmayacak.

Buzdolabınızın kapağı acaba açık mı kaldı? Sensör bunu algılayacak ve mobil uygulama aracılığıyla size iletecek, çamaşır makineniz yıkamayı bitirdiğinde aynı şekilde bundan da haberdar olabileceksiniz.  

Aletlerin kullanımına farklı bir boyut ve işlevsellik katan ilginç bir uygulama olan sensör, yapabildiklerinden de anlaşıldığı gibi, evdeki makinelerle iletişime geçerek, gerektiği durumlarda cep telefonunuza yüklediğiniz mobil uygulama üzerinden sizi bilgilendiriyor.

Smart Lightwave Oven (akıllı fırın) ve Smart Air Conditioner’ın (akıllı klima) da tanıtımını yapan LG; Smart Lightwave Oven akıllı fırının yemek pişirme sıcaklık derecesi ve süre ayarlarını yapabilmenin,  Smart Air Conditioner akıllı klimanın ise hava filtresinin değiştirilme zamanı geldiğinde akıllı telefona bildirim göndermesinin mümkün olacağını açıkladı.

LG, ayrıca SmartThinQ Sensor’ün AllJoyn ile uyumlu çalışacağını iletti. AllJoyn, herhangi bir cihaza yerleştirilebilen ve cihazların birbiriyle iletişime geçmesini sağlayan bir yazılım. Bu yolla, çeşitli makine ve aletlerin, birbirlerini fark ederek "Sanal Veriyolu İletişimi" denilen yöntemle iletişime geçmesi mümkün oluyor.

SmartThinQ Sensor’ün AllJoyn ile uyumlu çalışması demek, sensörün iletişim kuracağı cihazların, sadece LG ürünleri ile sınırlı olmayacağı, tüm markalara ait elektronik  cihazları kapsayacağı anlamına geliyor.

LG; SmartThinQ Sensor, Smart Lightwave Oven ve Smart Air Conditioner’ı, 4 Eylül’de IFA 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda da tanıtacak

    blog comments powered by Disqus