Alışveriş Limango, Türkiye’deki Faaliyetlerini Sonlandırdı

Limango, Türkiye’deki Faaliyetlerini Sonlandırdı

Alışveriş
Limango, Türkiye’deki Faaliyetlerini Sonlandırdı

 

Bilinen alışveriş sitelerinden olan limango.com, Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerine son verdiğini açıkladı.

Alman şirketi Limango,  Türkiye pazarına 19 Şubat 2009’da giriş yapmıştı. E-ticaretin ivme kazanmaya başladığı bu yıllarda, Türkiye faaliyetlerini başarıyla sürdüren ve iyi bir satış çizgisi yakalayan şirket, en iyi e-ticaret siteleri arasında yer almaktaydı.

Uzun süre dikey yapıda hizmet vererek, sadece giyim kategorisine odaklanan Limango, sonrasında ürün yelpazesini genişletmeye çalışsa da istediği karlılığa ulaşamamış olsa gerek ki, bu kararı almak zorunda kaldı. Hızla gelişen e-ticaret sektöründeki değişim ve süreçlere uyum sağlayamayan ve yeterli derecede karlılığa ulaşamayan e-ticaret sitelerinin kapanmasına son dönemlerde şahit olmaktayız.

Aslında tüm e-ticaret sitelerinin şu an odaklandığı öncelikli konu, fiyat farklılıkları ile rekabet yaratmaya çalışmak. Baktığımızda, müşteri memnuniyeti ve bağlılığı yaratma ikinci planda kalıyor veya bazı firmalar bunu hiç önemsemiyor. Böyle olunca da, bir süre sonra müşteriler bu firmaları tercih etmemeye başlıyor. Limango’nun da ürün çeşitliği konusunda gecikmesi ve bahsettiğimiz bu  sarmala düşmüş olması kuvvetle muhtemel.

Limango, web sitesinde yayımlanan aşağıdaki yazı ile vedasını dile getirdi:


 

    blog comments powered by Disqus