Tüketici Pusulası PayPal Nakit Kart Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır, Nasıl ve Nerelerde Kullanılır, Kart Ücreti Var mıdır?

PayPal Nakit Kart Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır, Nasıl ve Nerelerde Kullanılır, Kart Ücreti Var mıdır?

Tüketici Pusulası
PayPal Nakit Kart Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır, Nasıl ve Nerelerde Kullanılır, Kart Ücreti Var mıdır?

 

PayPal; alışveriş, ödeme, para gönderme vb. gibi konularda hızlı ve pratik bir şekilde işleminizi yapabilmenizi sağlayan çeşitli kolaylıklar sunmakta.

PayPal One Touch’la Kolay Ödeme”, “PayPal One Touch Türkiye’de de Kullanımda”, “PayPal.Me ile Para Transferi Artık Daha Kolay” başlıklı yazılarımızda sunulan avantajların bazılarından bahsetmiştik.

PayPal nakit kart ise; dünya genelinde, online veya offline olarak her türlü ürün ve hizmet alışverişinizi yaparken ödeme kolaylığı sunan, banka hesabı gerektirmeyen, ön ödemeli bir kart niteliğindedir.

PayPal Nakit Kart Nasıl ve Nereden Alınır?

PayPal nakit kart, PayPal web sitesi üzerinden başvuru yapılarak talep edilebiliyor. Bu yolla talep edilmesi halinde, ücretsiz kurye ile adrese gönderiliyor. Ya da bulunulan konuma en yakın anlaşmalı mağazalardan satın alınabiliyor.

Kartı anlaşmalı mağazadan alınması veya kartın kurye ile ulaştırılması sonrasında PayPal web sitesi üzerinden hızlıca kart kullanıma açılabiliyor. Kullanıma açılma aşamasında aşağıdaki koşullar geçerli:

* 18 yaş üstü için: PayPal hesabı gerekli. PayPal hesabı olanlar, e-posta adresi ve şifre ile giriş yapabiliyor. PayPal hesabı olmayanların, hesap açmak için e-posta adresini girmeleri ve PayPal şifresi oluşturmaları gerekli.

* 15-18 yaş için: e-Posta adresi ile şifre oluşturmaları gerekli. Bu yaş grubunda, her girişte güvenliği sağlamak için, TEB tarafından kullanıcının cep telefonuna SMS yoluyla bir kod gönderiliyor.

* Kartın kullanıma açılmasından sonra, kullanıcının cep telefonuna mağaza alışverişlerinde ve ATM işlemlerinde kullanılacak 4 haneli şifre gönderiliyor.

Web sitesi üzerinden başvuru yapmanız halinde aşağıdaki adımları izleyerek ve gerekli bilgileri girerek talep edebilirsiniz.

 

Anlaşmalı mağaza bilgilerine ise yine web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

PayPal Nakit Kart Nasıl ve Nerelerde Kullanılır?

* Karttaki para, yurt içinde ve yurt dışındaki tüm ATM’lerden 7/24 çekilebiliyor.

* Online Hizmetler ile 7/24; kalan bakiyeyi öğrenme, karta para yükleme, kart işlemlerini görüntüleme, kişisel bilgileri değiştirebilme, yeni şifre talebinde bulunma, kartı geçici süreliğine kapatma (kaybetme durumunda) ve tekrar kullanıma açma gibi karta ait birçok işlem gerçekleştirilebiliyor.

* Kart satış noktalarından ve TEB ATM’lerinden karta para yüklenebiliyor, yüklendiği kadar harcanabiliyor ve çekilebiliyor. Karta yıllık para yükleme üst limiti ise 5.000 TL

* Karttaki para, TEB ATM’lerinden daha avantajlı olmak üzere, tüm ATM'lerden çekilebiliyor.  ATM’lerden tek seferde ve günlük 300 TL, aylık 1.000 TL, yıllık 2.000 TL para çekilebiliyor.

* Dünyanın her yerinde, online veya offline olarak her türlü ürün ve hizmet alışverişi yapılabiliyor.

PayPal Nakit Kart Ücreti:

Satış noktalarından satın alınması halinde 5 TL ücreti bulunmakta.

Web sitesi üzerinden talep edilmesi halinde ise kartın adrese gönderilmesi sonrasında, 4 TL kart gönderim ücreti karta yapılacak ilk yüklemede otomatik olarak bakiyeden düşülür.

    blog comments powered by Disqus