Şimdiki Zaman PayPal.Me ile Para Transferi Artık Daha Kolay

PayPal.Me ile Para Transferi Artık Daha Kolay

Şimdiki Zaman
PayPal.Me ile Para Transferi Artık Daha Kolay

 

PayPal, para transferinde yeni bir dönemi başlatacak uygulaması PayPal.Me’yi tanıttı.

Kişiler arası para transferini çok kolaylaştıran uygulama, PayPal hesaplarının kişiselleştirilmesi ile mümkün oluyor. PayPal hesabınıza girerek, kendi adınıza bir URL bağlantısı eklemeniz halinde kullanabileceğiniz uygulama; hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde para alabilmenize ve gönderebilmenize olanak veriyor.

Hesabınıza, nasıl bağlantı ekleyebilirsiniz?

İlk adım olarak; paypal.me/ kullanıcı adı (kullanıcı adı isim veya rumuz olabilir) şeklinde bir URL bağlantısı belirlemeniz gerekiyor. Karşı tarafa istediğiniz tutarı da belirtebilir ve kişisel bağlantının sonuna bir sayı ekleyebilirsiniz; örneğin, paypal.me/ kullanıcı adı /1000 TL gibi

İkinci adım ise; size para göndermesini istediğiniz kişiyle/kişilerle bu linki paylaşmak. Linki mail olarak  veya farklı mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla paylaşabilirsiniz.  

Linki gönderdiğiniz kullanıcılar ilgili bağlantıya tıkladıklarında açılan sayfada, sadece göndermek istedikleri tutarı girerek tek tıkla size para gönderebiliyorlar. Linki gönderdiğiniz kişi, PayPal kullanıcısı değil ise, çok kısa sürede üye olabiliyor.

Yeni uygulama; ABD, Almanya, İngiltere, Avustralya, Kanada, Rusya, Türkiye, Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, İsveç, Belçika, Norveç, Danimarka, Hollanda, İsviçre ve Avusturya olmak üzere 18 pazarda kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumda.

PayPal, benzeri bir uygulama olan “request money”  hizmetini, venmo.com aracılığıyla sosyal ağlar üzerinden  zaten sunmaktaydı.  Bu nedenle, PayPal.Me aslında bu alanda bir ilk olarak nitelendirilemez. Request Money, geri ödemek üzere ödünç para istemek veya bir restoranda ödemeyi paylaşmak gibi amaçlarla kullanan ve daha çok genç kitleye hitap eden mobil bir uygulama.  

Dünya genelinde 170 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ileten Paypal, Venmo ve Paypal.Me uygulamaları arasındaki farklılığı da şu şekilde açıklıyor: “ Venmo sadece, ABD bankalarına ait kredi kartları ve debit kartlarında kullanılan bir uygulama. PayPal.Me ile global anlamda söz sahibi olmak istiyoruz, dünya genelinde tüm banka kartları ile uyumlu çalışan bir uygulama olacak.”

    blog comments powered by Disqus