Şimdiki Zaman Pedal İle Çalışan Çamaşır Makinesi Yirego Drumi

Pedal İle Çalışan Çamaşır Makinesi Yirego Drumi

Şimdiki Zaman
Pedal İle Çalışan Çamaşır Makinesi Yirego Drumi

 

Her yeni çıkan elektronik cihaza, yeni bir teknolojik işlevsellik veya farklı bir fonksiyon eklendiğini düşünürsek, bu sefer teknolojinin hiçbir nimetinden faydalanmamış, farklı bir amaç için tasarlanan bir üründen bahsedeceğiz.

Yirego Drumi çamaşır makinesi.

Toronto merkezli ev tasarım şirketi Yirego tarafından, elektrik şebekesinin olmadığı veya şebekenin mevcut olup çok sık kesintinin yaşandığı yerlerde off-grid (şebeke dışı) kullanım amacıyla dizayn edilen Drumi, ayak pedalı mekanizması ile çalışıyor ve daha çok gelişmekte olan ülkelere hitap edecek gibi görünüyor.

Geçici süreliğine, kampta veya karavanda yaşamak isteyen kişiler veya öğrenciler için de kullanıma elverişli olabilir.

Makine, 5 litre su alabilen bir küresel tambura sahip ve aynı anda 6 - 7 parça giysiyi (max. 2,3 kg.)  yıkayabiliyor. Cihazın üst kısmından deterjanı ve 6 - 7 parça giysiyi koyduktan sonra 5 litre suyu ekleyerek yıkama işlemine başlayabilirsiniz. Pedala 5 dakika boyunca basarak ilk aşamayı tamamladıktan sonra suyu boşaltıp durulama işlemi için tekrar temiz su doldurmalısınız.

Yirego tarafından iletilen bilgiye göre, Drumi’nin su ve deterjan gereksinimi, otomatik makinelere göre  % 80 daha az.

Ön sipariş ile 105 Dolara satın almanın mümkün olduğu Drumi için henüz ticari üretime geçilmediğini belirtelim. Yirego, bir kitlesel fonlama platformu üzerinden destek arayarak, sonrasında Drumi’nin ticari üretimine geçmeyi planladıklarını iletiyor.

Drumi’nin çalışma mekanizmasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz: 

 

    blog comments powered by Disqus