Alışveriş Pinterest’ten Alışveriş Artık Mümkün Olacak

Pinterest’ten Alışveriş Artık Mümkün Olacak

Alışveriş
Pinterest’ten Alışveriş Artık Mümkün Olacak

 

Geçen günlerde paylaştığımız “Pinterest’in Satın Alma Kararlarına Etkisi” başlıklı yazımızda, Pinterest’in yapılan alışverişlere etkisinden bahsetmiş, markalar ve modern pazarlama stratejileri için de önemli ve güçlü bir platform olduğuna değinmiştik.

Tüm bunlar,  Pinterest’in e-ticaret alanında bir odak noktası olma yolunda atacağı adımların habercisi gibiydi aslında.

Zira, Pinterest yönetiminin son günlerde; platformun Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus gibi sadece bir sosyal ağ olarak algılanmaması gerektiği ve e-ticaret odaklı bir platform olma sürecini başlattıkları yönündeki açıklamaları, ticaret konusunda ayrıştıklarını destekler nitelikte görünüyor.

Bu açıklamalar kapsamında Pinterest, 3 Haziran’da “satın al” butonunu tanıtarak e-ticaret dönüşüm sürecini başlattığını göstermiş oldu.

 

 

“Satın al” butonu ile aksesuar, kıyafet, dekorasyon ürünleri vb. gibi beğenilen milyonlarca ürünün, doğrudan Pinterest üzerinden satın alınması mümkün olacak. Birkaç hafta içinde, “satın al” butonu ve “satın alınabilir pin’ler” ile ilk tanışacaklar, ABD’deki iPhone ve iPad kullanıcıları olacak. Android ve Web kullanıcılarının ise, satın al butonu ile tanışmaları biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Bu dönüşüm süreci ile Pinterest kullanımının; hem profil oluşturarak ürünlerini tüketiciye sunmak isteyenler hem de tüketiciler için, önümüzdeki dönemde daha yaygın bir hal alacağı kuşkusuz.
 

    blog comments powered by Disqus