Şimdiki Zaman Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge

Şimdiki Zaman
Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge

 

İşte huzurlarınızda, bir üst modeli çıkana kadar amiral gemisi ünvanının sahipleri… Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge.

Tahtın yeni sahiplerinin saltanatı bakalım ne kadar sürecek, göreceğiz…

Galaxy S6 ile S6 edge’de yapılan geliştirmelere bakıldığında; şarj, kamera ve ödeme sistemleri ile ilgili özelliklere ağırlık verildiği dikkati çekiyor.

Telefonu eline alma şansı bulanların ilk izlenimi, telefon kasasındaki sağlamlık hissinin arttırılmış olduğu yönünde.

Samsung Galaxy S6, siyah safir, altın platin, mavi topaz, beyaz inci; Galaxy S6 edge ise siyah safir, altın platin, yeşil zümrüt, beyaz inci renklerinde olacak. Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’in, 10 Nisan 2015 itibariyle Türkiye’nin de arasında bulunduğu 20 ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Çeşitli yayın organlarında, S6 ve S6 edge için TL bazında fiyat bilgisi verildiğini görmekteyiz.

Bugün bir tavan daha yapan dolar kurunun gidişatı ve TL’nin değer kaybı ile birlikte, 10 Nisan tarihine kadar,  doğmamış çocuğa fiyat biçilmesinin, yanıltıcı nitelikte bir davranış olduğunu düşünmekteyiz.

 

 

Her ikisinin de özelliklerine bakacak olursak:

* Metal ve camın kusursuz uyumu ile ortaya çıkan muhteşem dizayn,

* Hem önde hem arkada bulunan kameraların sunduğu, daha yüksek çözünürlük ve F1.9 diyafram açıklığı ile daha net fotoğraf çekebilme. Ana ekran tuşuna çift tıklayıp doğrudan kamera moduna geçebilme.

* Daha önceki modellerden 1,5 kat daha hızlı çalışan kablosuz şarj özelliği ile yaklaşık 10 dakikada (% 40 veya 4 saat temel kullanım için yeterli) şarj imkanı ve uyumlu şarj pedi.  (Şarj sürelerinin kişisel kullanım alışkanlıklarına göre farklılık gösterebileceği, şarj pedinin dahil olmadığı ve sadece WPC ve PMA uyumlu kablosuz şarj pedlerinde geçerli olduğu, Samsung tarafından ayrıca belirtilmiş.)

* Çok hızlı, 64 bitlik işlemci özelliği ile rakipsiz sonuçlar ve gelişmiş enerji desteği.

* Bataryanın artık çıkartılamadığı, sabit pil özelliği.

* 32 – 64 - 128 GB sabit depolama alanı seçenekleri.

* Samsung Galaxy S6, 5,1 inçlik Quad HD (2 560 x 1 440) Super AMOLED ekranı sayesinde kusursuz bir görüntü deneyimi ve uyarlanabilir görüntü özelliği ile içeride ve dışarıda mükemmel netlik.

* Samsung Pay özelliği, Knox, parmak izi tarayıcı ve sanal şifreleme yöntemleriyle, telefona tanıtılan kredi kartlarıyla güvenli ödeme  yapabilme.

* Akıllı Yönetici uygulaması sayesinde kalan şarj seviyesinin, boş alanın, RAM’ın güvenlik durumunun vb. özelliklerin pratik bir şekilde kontrol imkanı.

Sadece Samsung Galaxy S6 edge’e özgü ilave özellikler:

* Dünyanın ilk çift kenar ekranlı telefonu olması.

* Yenilikçi renk kodlamalı uyarı sistemi sayesinde, istenilen 5 kişiye farklı renk atayabilme, onları arayabilme, mesaj veya e-posta gönderebilme işlemlerinin ekrandaki ilgili renge dokunularak yapılabilmesi.

 

    blog comments powered by Disqus