Tüketici Pusulası Samsung Pay, MasterCard İşbirliği İle Avrupa’da

Samsung Pay, MasterCard İşbirliği İle Avrupa’da

Tüketici Pusulası
Samsung Pay, MasterCard İşbirliği İle Avrupa’da

 

Samsung'un, geçtiğimiz aylarda tanıttığı, Apple Pay’e rakip olacağı ödeme sistemi Samsung Pay, şirketin MasterCard ile yaptığı anlaşma ile Avrupa’ya açılıyor.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, son günlerde, Apple Pay de dahil olmak üzere, adını sıkça duyduğumuz mobil ödeme sistemleri pazarında pay sahibi olabilmek için Samsung Pay’in test sürecini hızlandırmış durumda. Ağustos ayında Güney Kore’de  mobil hizmetin deneme süreci başlayacak.

Avrupa pazarı için MasterCard ile partnerlik anlaşması imzalayan şirket, hizmetin test sürümünün yakında ABD’de de kullanıma açılacağı bilgisini paylaşıyor.

MasterCard ile yapılan anlaşma çerçevesinde Samsung akıllı cihazlarında MasterCard'ın Digital Enablement Service (MDES) teknolojisi kullanılacak. Bu özellik ile kullanıcılar NFC temelli olarak mobil cihazlarından temassız olarak ödemelerini gerçekleştirebilecekler.  Bu özellik aynı zamanda, Apple Pay ile Samsung Pay arasındaki en büyük farklardan biri olarak karşımıza çıkıyor, Apple Pay bu teknoloji ile desteklenmiyor.

Samsung ve MasterCard, Samsung Pay’in Avrupa’da tam olarak ne zaman kullanıma açılacağıyla ilgili bir bilgiyi şu an için veremiyor.

    blog comments powered by Disqus