Şimdiki Zaman Samsung, SmartThings ve SleepSense’i Tanıttı

Samsung, SmartThings ve SleepSense’i Tanıttı

Şimdiki Zaman
Samsung, SmartThings ve SleepSense’i Tanıttı

 

Berlin’de düzenlenen IFA 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtımı yapılan ürünlerden biri de SleepSense oldu.

Teknoloji devi Samsung’un bu yeni ürünü, uyku takibi yapabilen ve bugüne kadar geliştirilen benzer ürünlere göre çok daha fonksiyonel bir uyku sensörü niteliğinde.

Bununla birlikte akıllı ev otomasyon sistemi SmartThings paketi hakkında detaylı bilgiler aktaran Samsung, SleepSense’in  SmartThings sistemi ile uyumlu çalışarak, hayatımızı kolaylaştıracak çeşitli olanaklar sunduğunu açıkladı.

SleepSense disk sensörünün, yastık altına veya yanına yerleştirilmesi ile kullanılan cihaz, uyku düzeninizin gözlemlenmesini ve analiz edilmesini sağlıyor. Tespit ettiği verileri cep telefonunuza göndererek sizi bilgilendiriyor.

SleepSense’in SmartThings ile entegre çalışabilme özelliği sayesinde, diğer Samsung cihazlarla iletişim kurabilen uyku sensörü, uykuya daldığınızı fark ederek, eğer açık kalmışsa televizyonunuzun, ışıkların veya klimanızın otomatik olarak kapatılması veya klimanızın önceden belirlediğiniz dereceye getirilmesi gibi işlevlerle hayatınızı kolaylaştırıyor. Ayrıca “akıllı alarm” özelliği ile kalp ve solunum hızınız ile uykunuzun derinlik seviyesini de tespit edebilen cihaz, uyku seviyenize göre, en uygun zamanda sizi uyandırabiliyor.

Cihaz, ailenizdeki farklı bireylerin yatağında ayrı bir sensör olması halinde, “aile bakımı” moduyla onların uyku düzenini de e-posta ile takip edebilmenize olanak sunuyor.

Smartthings’in 5’li paketi; su sızıntı sensörü, hareket sensörü, eve giriş/çıkış sensörü, çok amaçlı kapı sensörü ve akıllı priz sensörlerinden oluşmakta.  

5 farklı sensör ve ana cihazdan oluşan SmartThings’in paket fiyatı 99 Dolar fiyatlaher bir sensör ise ayrı ayrı 30 Dolar civarında fiyatlarla online olarak satışa sunulmuş durumda. Önümüzdeki ay itibariyle de ABD'deki perakende satış mağazalarında tüketicilerle buluşacak.

SleepSense’in satışa sunulma tarihi ve fiyatı henüz açıklanmadı. 

    blog comments powered by Disqus