Şimdiki Zaman Sony’nin yeni Akıllı Saati Wena Wrist, Kitlesel Fonlama Aracılığıyla Destek Arayışında

Sony’nin yeni Akıllı Saati Wena Wrist, Kitlesel Fonlama Aracılığıyla Destek Arayışında

Şimdiki Zaman
Sony’nin yeni Akıllı Saati Wena  Wrist, Kitlesel Fonlama Aracılığıyla Destek Arayışında

 

Sony, piyasaya yeni sunacağı akıllı saati Wena Wrist'in  finansmanını sağlamak için, kendi kitlesel fonlama platformu olan “First Flight” üzerinden destek arayışında.

Son zamanlarda kitlesel fonlama sitelerinin yaygınlaşması ve bu siteler aracılığıyla toplanan fonlarla birçok yeni ürünün tasarlanıp, üretilerek piyasaya sunulması; yeni ürün geliştirecek girişimcileri ve şirketleri bu tür platformları kullanmaya teşvik ediyor.

Wena Wrist’in görünümü klasik ancak kullanım açısından çok işlevsel. Doğal ve klasik görünümle, elektronik ve teknolojinin birleşmesi sonucu ortaya çıkan bu saatin ekranı dijital değil, analog. Klasik saat kullanmayı seven ve saatini daha işlevsel ve farklı amaçlarla da kullanmak isteyen kişilere hitap edecek gibi görünüyor.

Sony de kitlesel fonlamanın önemine inanmış ve güvenmiş olacak ki, yeni akıllı saatin tanıtımını yapmayı ve finansman sağlamayı kendi platformu olan First Flight üzerinden yapmayı tercih etmiş.

Destek arayışındaki proje, aşağıdaki şekilde Japon şirketi Sony’ye ait ilgili sitede yer alıyor:

Proje için:

Hedeflenen Rakam:

10000000 Yen

Kazanılan Miktar:

10845800 Yen

Başarı oranı:

% 108

Destekleyenler:

221 kişi

Geriye kalan günlerin sayısı:

60 gün

Hedeflenen ve şu ana kadar toplanan rakama bakılırsa, % 108’lik başarıyla Sony için her şeyin yolunda gittiği görünüyor.

1 hafta pil ömrü olan saati, NFC tabanlı çalışan dijital cüzdan özelliğiyle ödeme aracı olarak kullanmak mümkün. Ayrıca bu saat ile fiziksel aktivitelerinizi ölçebilir, bildirimlerinizi titreşimle alabilir, LED aydınlatmasını kişiselleştirebilirsiniz.

Wena Wrist NFC tabanlı dijital cüzdan özelliğiyle ödeme yapmaya imkan sağlıyor. 

Chronograph ve Three Hands olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor:

* Chronograph (Spor kadranlı seçenek)

* Three Hands (Akrep, Yelkovan, Saniye İbreli seçenek)

Wena Wrist Gümüş Three Hands(solda); Premium Siyah Chronograph(sağda)

2016 Mart ayı itibariyle alıcılarına gönderimlerin başlayacağı Wena Wrist’in fiyat aralığı ise model farklılığına göre, 287 Dolar (35 bin Yen) ile 576 Dolar (70 bin Yen) aralığında olacak.

 

    blog comments powered by Disqus