Şimdiki Zaman Sperm Bağışı Karşılığında iPhone 6S Hediye!

Sperm Bağışı Karşılığında iPhone 6S Hediye!

Şimdiki Zaman
Sperm Bağışı Karşılığında iPhone 6S Hediye!

 

Çin’deki bir sperm bankasından ilginç kampanya…

Şangay bölgesindeki Renji Hastanesi’nin düzenlediği kampanya, Çin’li erkeklerin bir hayli ilgisini çekeceğe benziyor.

Kampanya; iPhone 6S veya iPhone 6S satın almaya yetecek kadar nakit para karşılığında, Çin’li erkeklerin sperm bağışı yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlendi.

Sperm bankası bağış yapmak isteyenlere, 17 mililitre karşılığında iPhone 6S veya 6000 Yuan (950 Dolar) vaat ediyor. Donörlerin, üniversite eğitimli ve sağlıklı olmalarını koşul olarak öne sürüyor.

Çin’de birçok bölgede gösterime giren reklamla duyurulan bu haber oldukça ilgi çekmiş durumda.

Her ne kadar Çin’li teknoloji şirketleri, kendi coğrafyalarında Apple ve Samsung’u alt etmeye çalışsalar da, anlaşıldığı kadarıyla Apple ürünlerinin popülerliği sürüyor ve sperm bankaları amaçları doğrultusunda bu markadan faydalanabilmenin yollarını arıyorlar.

Sperm bankası, kampanyayla ilgili reklamda: “iPhone 6S hayalinize kavuşmak için böbreğinizi satmanıza gerek yok. Sperm bankası ile hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz” gibi etkili bir ifadeyle sperm donörlerini teşvik etmeye çalışacak.

2011 yılında 17 yaşındaki Hunan isimli bir öğrencinin, iPhone ve iPad alabilmek için 22.000 Yuan karşılığında karaborsada böbreklerinden birini satması şeklinde yaşanan trajik olay, sperm bankasını, reklamında böyle bir ifade kullanmaya itmiş olabilir.

    blog comments powered by Disqus