Şimdiki Zaman Türk Markaları da IFA 2015’de: Beko’nun Vux Teknolojisi Sahnede

Türk Markaları da IFA 2015’de: Beko’nun Vux Teknolojisi Sahnede

Şimdiki Zaman
Türk Markaları da IFA 2015’de: Beko’nun Vux Teknolojisi Sahnede

 

Beko’nun Almanya’daki satış-pazarlama şirketi olan Beko Deutschland GmbH’ın Genel Müdürü Murat Şahin tarafından daha önce Vux teknolojisi hakkında yapılan bir açıklamada, 1991 yılından beri bu teknoloji ile ilgili Ar-Ge çalışmalarının devam ettiği iletilmişti.

Vux teknolojisinin ne olduğu hakkında da; Tüketicilerin, ürünleri kullanırken ve kontrol ederken bir düğmeye bastıkları veya kontrol panelini kullandıkları; bu yeni teknoloji ile ise bu işlemin bir tek led’e ve projeksiyona indirgendiği belirtilmişti. Sistemin; Işık teknolojisinin, mutfak tezgahının üzerine yansıtılarak, normal düğmeye basar gibi tezgaha basılması mantığıyla çalıştığı iletilmişti. Davlumbaz, ocak ve bulaşık makinesinden oluşan bir üçlü grubun, bu ışık paneli ile kontrol edilebileceği, örneğin  bebeğiniz varsa, yine tezgah üzerindeki ışıktan gelen kontrol paneli bölümündeki kameraya basılarak bebek odasında neler olduğuna bakılabileceği belirtilmişti.

Bu açıklamanın yapıldığı sırada prototip seviyesinde olan teknoloji, somutlaşmış haliyle IFA 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sahne aldı.

Ar-Ge merkezi İstanbul’da olan ve İstanbul, Nürnberg, Tayland, Şangay ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde faaliyetleri devam eden Vux teknolojisi için ar-ge faaliyetlerinde artık sona gelinmiş durumda. 

Yine daha önceki açıklamada, 2016’nın 2. çeyreğinde Türkiye’de pazara sunulacağı iletilen bu yeni teknolojiyi merakla bekliyoruz.

    blog comments powered by Disqus