Şimdiki Zaman Yaşlılar İçin Cep Telefonu Kullanmak Artık Çok Kolay

Yaşlılar İçin Cep Telefonu Kullanmak Artık Çok Kolay

Şimdiki Zaman
Yaşlılar İçin Cep Telefonu Kullanmak Artık Çok Kolay

 

“OwnFone, Seni Hayatındaki En Önemli İnsanlara Bağlar”

İngiltere’de CyCell şirketi tarafından yukarıdaki sloganla üretilen OwnFone, yaşlılar için kişiselleştirilmiş bir cep telefonu olma özelliğine sahip.

Kullanıcısının, sadece konuşmak istediği kişinin ismine basarak kolay ve pratik bir şekilde görüşme yapmasını sağlıyor.

Günümüzdeki mevcut cep telefonlarının karışık menü yapısı ve fazla işlevsel olmaları, yaşlı kişilerin çoğu için telefon kullanımını zorlaştırıyor.

Bu telefon, ekranı üzerindeki kolay okunabilen; “yanıt ver”, “aç-kapat” , “isim” ve “acil arama” seçeneklerinin yer aldığı büyük sekmeleri sayesinde  kullanımı kolay hale getiriyor. Ownfone’un tüm yaşlılar için olmakla birlikte, özellikle Alzheimer, Demans gibi hastalığı olan kişiler için de kullanım kolaylığı sunduğu belirtiliyor.

Yaşlılara sunulan bu kolaylıkla birlikte Ownfone’un;  “Pattern Phone”(çocuklar için), “Braille Phone”(görme engelliler için), “Image Phone” ve “ Business Phone” olmak üzere farklı ihtiyaçlara yönelik seçenekleri de bulunmakta.

Tercihe göre, çocuklarını akıllı telefon kullanıcı furyasına dahil etmek istemeyen ve oyun bağımlılığından uzak tutmak isteyen ebeveynlerin, çocuklarına kullandırabilecekleri uygun bir telefon olabilir.

Üretici şirket, ekran tasarımındaki kişi sayısı ve renk seçeneklerinin, tercihe bağlı olarak kişiselleştirilebildiğini belirtiyor. İsteğe bağlı olarak, ekrana minimum 2, maximum 12 numara eklenebiliyor. Sadece bu kişileri arayabiliyor ve bu kişiler tarafından aranabiliyorsunuz.

40 gr. ağırlığında ve minik bir tasarıma sahip olan cihaz; her hangi bir güncelleme, kurulum gerekmeden kutudan çıkartıldığında kullanıma hazır oluyor. Yaklaşık 3 gün pil ömrü var. 6 renk seçeneği sunuyor. Fiyatı ise 40 Euro civarında.

Ownfone’un şu an için sadece İngiltere’de ve Avustralya’da  kullanımda olduğu bilgimiz dahilinde. 

    blog comments powered by Disqus