Şimdiki Zaman Yeni Apple TV

Yeni Apple TV

Şimdiki Zaman
Yeni Apple TV

 

Apple, 9 Eylül’de gerçekleşen lansmanında, Yeni Apple TV’ye de yer verdi.

Bazı değişiklikler ve yeniliklerle karşımıza çıkan yeni Apple TV’nin, dokunmatik kumandası ve akıllı asistan Siri ile entegre çalışması önemli yeniliklerden diyebiliriz. Kumanda üzerinde Siri’yi çalıştırabilecek bir de buton yer alıyor.

Yeniliklerden bir diğeri, ara yüzü tamamen değişen Apple TV’nin artık tvOS adında bir işletim sistemiyle çalışacak olması. Apple TV'ye özel olarak geliştirilen tvOS, iOS tabanlı bir işletim sistemi. Uygulama geliştiriciler, bu işletim sistemi üzerinde  Apple TV’ye özel uygulama geliştirebilecekler.

Dokunmatik kumanda ekranı ile izlediğiniz film veya video sahnelerini ileri ve geri almak çok kolay hale geliyor. Kumandadan Siri’yi çalıştırarak, istediğiniz bir filmi, "Şu filmi getir” sesli komutunu vererek getirmesini sağlayabilirsiniz. Veya izlediğiniz bir filmde, anlamadığınız az önceki sahneye, “az önce ne söyledi?” şeklinde bir sesli bir komutla dönebilirsiniz.

Yeni Apple TV; PlayStation ve XBox One gibi oyun konsollarına da rakip olacak gibi görünüyor. Dokunmatik kumanda, bir oyun konsolu kumandası gibi kullanılabilecek özelliklere sahip. Crossy Road oyunu Apple TV'ye özel olarak uyarlanarak, multiplayer oyun seçeneği ile kullanıcılarıyla buluşmayı bekliyor. Netflix, Hulu, HBO, Showtime uygulamaları Yeni Apple TV’de yüklenmiş olarak geliyor ve Siri ile bu uygulamalar içinde arama yapılabiliyor.

Yeni Apple TV'ye App Store desteği de gelmiş durumda. Kullanıcıların, sesli komutları ile online Apple mağazasında detaylı arama yapabilmeleri ve uygulamaları Apple TV üzerinden çalıştırabilmeleri mümkün hale gelmiş.

Apple TV’ye, Apple A8 işlemci güç veriyor. Ayrıca Wi-Fi 802.11 ac ve Bluetooth 4.0 bağlantıya sahip. HDMI ve Ethernet girişleri olan Apple TV’nin kumandasının pili tek şarjla yaklaşık 3 ay süreyle çalışabiliyor. 

Apple TV’de, spor karşılaşmalarını izlerken ekranı ikiye bölerek, aynı anda iki farklı karşılaşmayı izleyebilme imkanına da sahip oluyorsunuz. 

Yeni Apple TV Fiyatları:

32 GB: 149 Dolar
64 GB: 199 Dolar
 

    blog comments powered by Disqus