Mağaza Pusulası YouTube’un Yeni Reklam Uygulaması: YouTube Shopping

YouTube’un Yeni Reklam Uygulaması: YouTube Shopping

Mağaza Pusulası
YouTube’un Yeni Reklam Uygulaması: YouTube Shopping

 

Google’ın sahibi olduğu video sitesi YouTube, yeni bir reklam uygulamasıyla gündemde.

YouTube, bu yılın başında, videolar içinde reklam içeriği ile ilgili ürün bilgilerinin doğrudan paylaşıldığı Cards (Kartlar) uygulamasını başlatmıştı. Cards uygulaması ile web sitesi linki, çeşitli yönlendirmeler gibi ürünle bağlantılı bilgiler ilgili sekmeye tıklandığında açılıyordu. 

YouTube, Cards’ın başarılı olması ve e-ticaret firmaları tarafından rağbet görmesi sonucu uygulamayı geliştirerek,  YouTube Shopping ismini verdiği yeni reklam uygulamasını duyurdu.

YouTube Shopping’le, bir video gösterimi sırasında, tanıtımı yapılan ürünlerin reklamlarının görünmesi sağlanıyor.

Bu sayede bir e-ticaret firmasının, ürünle ilgili bilgilendirme videosunu YouTube’da yayınlamasıyla, video izleyicilerini o ürünü satın almaya yöneltecek şekilde reklamını yapabilmesine de olanak sağlıyor. İzleyici, ürün reklamına tıklayarak kolaylıkla YouTube’dan alışverişe yönlendirilmiş oluyor.

Böylece YouTube, video yayınlama ve izlenme sayıları konusundaki gücünü kullanarak; e-ticaret firmaları için alternatif ve etkili bir reklam mecrası yaratması ve e-ticaret reklam fikirleri ve yöntemlerine katkıda bulunması dolayısıyla, başarılı bir işe daha imza atıyor.

Youtube’un ürün reklamlarının izlenmesi ile ilgili açıkladığı istatistikler, ürün videosu izleme oranlarının geçen yıla göre % 40 artış gösterdiğini ortaya koyuyor.

    blog comments powered by Disqus